Mijn zoon vroeg me een tijdje geleden waar GDC eigenlijk voor staat.

De echte naam van onze club heb ik hem wel uitgelegd en hem zo een stukje geschiedenis meegegeven. Dat ‘vroeger’ in 1970 de clubs TPO/Drongelse Boys (uit Drongelen) en SDO (uit Genderen) samen zijn gegaan onder de naam GDC (Genderen Drongelen Combinatie). En dat TPO (Tussen Puinhopen Opgericht) en SDO (Samenspel Doet Overwinnen) ook weer afkortingen zijn. Deze samengang het begin was van onze mooie Geel-Blauwe club.

Leuk weetje:
Wist je dat een van de langste volledige namen van een voetbalclub wereldwijd uit Breda komt? Want als je de betekenis van NAC (Noad Advendo Combinatie) Breda uitschrijft, krijgt je welgeteld 86 karakters: ‘Nooit Opgeven Altijd Doorzetten Aangenaam Door Vermaak En Nuttig Door Ontspanning Combinatie Breda’.

Met Geel-Blauwe groet,

Een GDC-er

Terug