Terugblik 1e seizoenshelft GDC 1

Met een klinkende 0-3 overwinning bij koploper ONI sloot GDC de 1e seizoenshelft op een positieve manier af. Op sv Capelle na heeft GDC alle mogelijke tegenstanders nu gehad. Op de ranglijst is GDC terug te vinden op de 3e plaats na koploper ONI en runner-up BLC.

In augustus werd gestart met de voorbereiding en na 1 oefenwedstrijd en de gebruikelijke bekerschermutselingen begon de competitie op 21 september.

Hieronder volgt een opsomming van de gespeelde wedstrijden met de uitslagen en wat bijzonderheden:

21-09-2019 GDC – Noad ‘32 5-2

Goede overwinning in de derby tegen de buurman vorig jaar nog uitkomend in de 2e klasse.

28-09-2019 Neo ’25 – GDC 0-3

Regelmatige overwinning aan de overkant van de Maas.

05-10-2019 Sparta ’30 – GDC 5-0

De angstgegner uit Andel krijgt 7 kansen waarvan er 5 worden benut. Bij een 0-0 stand moet GDC op voorsprong komen maar de grote mogelijkheden worden niet benut. Weer verlies in Andel dus.

12-10-2019 GDC – Zwaluwe 2-0

Overwinning tegen de vreemde eend in de bijt in 3e klasse D. De voormalige 2e-klasser uit Lage Zwaluwe blijkt een lastige en taaie tegenstander.

19-10-2019 BZC – GDC 1-1

Tegen de promovendus uit Brakel-Zuilichem worden weer de mooiste mogelijkheden onbenut gelaten met als gevolg dat BZC in de slotminuut nog gelijk kan maken. Voor de meeste toeschouwers is dit een reis terug in de tijd. Het complex ziet er nog net zo uit als pakweg 30 jaar geleden maar blijft wel sfeervol. Te verwachten valt dat deze club binnen een aantal jaren op een nieuw complex zal spelen.

26-10-2019 GDC – Vuren 3-0

Tegen één van de minder presterende ploegen wordt gewonnen.

02-11-2019 TSVV Merlijn – GDC 2-2

Rare wedstrijd tegen de studenten uit Tilburg ook een promovendus uit de 4e klasse. Weer een wedstrijd waarin de mooiste kansen niet worden benut. Vlak voor tijd komt Merlijn spelend met 10 man op een 2-1 voorsprong maar gelukkig kan GDC de stand nog gelijk trekken. In tegenstelling tot BZC is het complex waar Merlijn gebruik van maakt een sfeerloze bedoeling met een kantine op het terrein een tennisclub op een paar honderd meter lopen.

09-11-2019 GDC – GVV ’63 2-5

Na een beginfase waarin weer kansen niet benut worden wordt er verloren van een goed spelend GVV ’63. De ploeg uit Gameren heeft een aantal uitstekende spelers en zal een rol van betekenis gaan spelen in deze klasse.

23-11-2019 BLC – GDC 2-0

GDC is voetballend zeker niet minder dan de Bosschenaren maar het missen van de kansen wordt een terugkerend verhaal. De wedstrijd wordt gespeeld op het complex van CHC op het onverlichte hoofdveld en begint pas om 15.00 uur met als gevolg dat het slot van de wedstrijd in het donker gespeeld moet worden.

30-11-2019 GDC – Haaften 3-1

Haaften, één van de lager geklasseerde ploegen, speelt beter dan de stand op de ranglijst doet vermoeden. GDC herstelt zich van de nederlagen in de vorige wedstrijden.

07-12-2019 MVV ’58 – GDC 1-4

Tegen de promovendus uit Meteren die een week eerder koploper ONI met 6-3 versloeg wordt een uitstekende overwinning behaald met de aantekening dat ook in deze wedstrijd nog de nodige kansen worden gemist. Opvallend detail hier is dat aan het eind van de middag behalve de wedstrijd van het 1e nog 2 wedstrijden worden afgewerkt waar bij alle wedstrijden de 2e helft met de veldverlichting aan gespeeld moet worden. Aan stroom geen gebrek in Meteren.

14-12-2019 ONI – GDC 0-3

Weer een uitstekende overwinning van een echt als team spelend GDC. ONI komt voor eerst in 2 ½ jaar niet tot scoren. Wel is duidelijk dat er veel kwaliteit aanwezig is bij de kampioen in de 4e klasse van vorig seizoen. De ploeg uit ‘s-Gravenmoer staat dan ook niet voor niets bovenaan.

Over het algemeen een prima eerste helft van het seizoen voor GDC met goede vooruitzichten voor de komende wedstrijden in 2020. Na 12 wedstrijden heeft GDC 23 punten, 3 punten achter op ONI en 2 op BLC. De groep is nagenoeg compleet. Alleen Wesley van der Wardt heeft in de wedstrijd tegen BLC een kuitbeenbreuk opgelopen. Daar staat tegenover dat Erik den Ouden na zijn beenbreuk in nacompetitiewedstrijd tegen Meerkerk weer volledig fit aan de 2e seizoenshelft kan beginnen. Op zaterdag 19 januari komt sv Capelle naar Eethen en zal de bal weer gaan rollen.

Tot slot is nog vermeldenswaardig dat trainer Edin Curic GDC zal verlaten na dit seizoen. Het bestuur heeft inmiddels een nieuwe trainer vastgelegd voor het seizoen 2020-2021 in de persoon van Gerrit Molenaar uit Hank, momenteel werkzaam bij HSSC ’61.

Terug