Omdat algemeen gesproken in verslagen van voetbalwedstrijden de scheidsrechter vaker negatief genoemd wordt dan positief, heeft GDC gemeend een rubriek te moeten maken waarin een scheidsrechter of een assistent scheidsrechter zichzelf aan u voorstelt en een blik verschaft achter de man of vrouw in het scheidsrechter pak.

Hiermee proberen wij de afstand tussen arbitrage en spelers wat te verkleinen en meer begrip te kweken voor als er eens een (onvermijdelijk) foutje wordt gemaakt. Ander bijkomstig voordeel is om interesse voor het vak van (assistent)scheidsrechter aan te wakkeren bij (oud) spelers, ouders, jeugdspelers en “rustende” leden van GDC.

Vandaag Kenley Franke (scheidsrechter), hem is gevraagd een elftal vragen te beantwoorden:

1. Hoelang ben je al als scheidsrechter en/of assistent scheidsrechter actief?
6 jaar actief als scheidsrechter bij GDC en sinds 3 jaar actief voor de KNVB.

2. Wat is je leukste herinnering als scheidsrechter of assistent scheidsrechter en waarom?
Dat was de stadsderby tussen R.K.S.V. Were Di 1 – S.V. Reeshof 1 waarom de sfeer erom heen was fantastisch en de beleving zowel binnen als buiten de lijnen.

3. Waarom ben je destijds begonnen met het scheidsrechteren?
Ik ben toen ik 16jaar was begonnen met scheidsrechter zijn omdat ik zowel zelf voetballen als scheidsrechter zijn wel leuk vond.

4. Wat zou je als scheidsrechter of assistent scheidsrechter nog graag willen bereiken?
Promotie naar een hogere scheidsrechtersgroep bij de KNVB en heel veel plezier eruit proberen te halen.

5. Wat is volgens jou een goede scheidsrechter en aan welke eisen moet een goede scheidsrechter voldoen?
Een goede scheidsrechter moet open en eerlijk zijn fout toe moeten geven wanneer hij daadwerkelijk fout zit.

6. Wat is voor jou de meest aansprekende scheidsrechter in het Nederlandse betaalde voetbal en waarom?
Bas Nijhuis omdat hij lekker door laat voetballen en de wedstrijd daardoor ook een echte wedstrijd laat zijn en worden.

7. Welke wedstrijd heb je als laatste geleid en wat vind je van je eigen prestatie in die wedstrijd?
Namens GDC was dat de wedstrijd GDC VR1 – Well VR2 de wedstrijd ging wel goed was wel een pittige pot waar het wel goed ging maar wel ruimte voor verbeteringen natuurlijk, namens de KNVB heb ik als laatste de wedstrijd RKVSC 1 – Ophemert 1 gefloten deze wedstrijd ging goed waardoor de prestatie goed was en beide teams en staf hartstikke blij en tevreden met mij als scheidsrechter waren.

8. Wanneer heb jij na afloop van een wedstrijd een tevreden gevoel?
Wanneer ik van elke speler/speelster een hand/boks of compliment heb gekregen nadat de wedstrijd afgelopen is.

9. Zijn er spelregels of andere richtlijnen die jij graag veranderd zou zien en zo ja waarom?
De buitenspelregel toch wel, nu wordt er op de millimeter nauwkeurig gecontroleerd of er nergens een buitenspelmoment zich heeft plaatsgevonden of dat er een ongelukkige moment is dat de verdedigende ploeg de bal ongelukkig aanraakte waardoor de aanval door mag omdat de regel luidt als nieuwe situatie. Maar ook zuivere speeltijd waardoor de wedstrijd zijn volledige speelduur krijgt zonder dat de wedstrijd meer stil ligt dan dat er gespeeld wordt.

10. Wat vind jij van de kwaliteit van de Nederlandse arbitrage in het algemeen?
Over het algemeen is de kwaliteit van de Nederlandse arbitrage wel goed natuurlijk blijft er wel ruimte voor verbeteringen.

11. Welke wedstrijd zou jij heel graag willen leiden?
Dat maakt me in principe niet uit ik vindt het leuk om alle wedstrijden te mogen leiden waar ik voor wordt aangesteld.

 

Lees ook: Zonder scheidsrechters, geen wedstrijden!

 

Terug